E-ticaret Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret artık vazgeçilmez bir ticaret sistemi olmuştur. Her yıl katlanan cirolar ile böyle bir sisteme insanların ne kadar ihtiyacı olduğunu göstermiştir.
E-ticaret yazılımları da artan talepler karşısında bir çok firma tarafından geliştirilmekte ve satışa sunulmaktadır. İnternet üzerinden herhangi bir ürünü aldığınız gibi e-ticaret sisteminizi alırken aklınız karışabilir, güven konusunda rahat olsanız bile kulanım açısından işinizi görecek yazılımı bulmanız oldukça zorlaşabilir.

İyi bir e-ticaret yazılımı yanında ihtiyacınız olan yazılımın da ne olduğuna karar vermelisiniz.

Öncelikle satışını yapacağınız ürünün kategorilendirilmesi ve ürünlerin çeşitliliği hakkında bir döküman oluşturmalısınız. Satacağınız ürün elektronik ise beğendiğiniz herhangi bir elektronik e-ticaret sitesinin imzasından o firmanın yazılımını almanız işinizi görmeyecek, sadece tasarım olarak size yeterli gelecektir.

E-ticaret yazılımları olabildiğine spesifik ve bir o kadar kullanımı zor yazılımlardır. Ürün eklerken, kategori açarken ve ürün bilgilerini girerken tam senkronize olmuş bir yazılıma ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Aynı zamanda gelişmiş bir filtre sistemine ihtiyacınız olacak. Ve yine kategorileriniz ve ürünlerinizi kolay erişebilir olması gerekli ki bunun yanında Google botlarının da sitenizi rahat gezebilmesi ve ürünlerinizi üst sıralamalarda çıkarması da çok önemli bir etkendir.

Reklamın önemi ne kadar ise Google üzerinden optimize edilmiş yazılımda o kadar önemlidir. Zamanı geldiğinde web siteniz üstü sıralara reklam ihtiyacı duymadan da çıkacak hale gelecektir ve reklam harcamalarınızı oldukça düşürecektir.

Tasarım ve yazılımdan önce kontrol etmeniz gereken ilk şey ise firmanın müşteri hizmetlerinin sorularınıza ne kadar cevap verebileceğidir.  Sadece telefona bakmak ve not almak için müşteri temsilcisi kullanan firmaların sayısı azımsanmayacak kadardır.

Web yazılımınız sizin firmanız demektir ve aksaklık durumunda teknik destek alamazsanız firmanız o günü ve takip eden gnleri kapalı geçirebilir. Bu da müşteriler üzerinde büyük bir güven kaybı yaşatacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın